Bezpieczne przechowywanie AdBlue

Zbiornik do Adblue na stacji paliw
Dystrybutory z AdBlue na stacjach paliw

Wodny roztwór mocznika występuje w handlu pod nazwą AdBlue. Jest on stosowany już od kilku lat w przemyśle motoryzacyjnym. Obowiązek jego stosowania spoczywa na właścicielach samochodów z silnikiem Diesla wyprodukowanych po 2006 roku. Celem stosowania AdBlue jest redukcja ilości tlenków azotu w spalinach emitowanych przez te pojazdy.

AdBlue jest substancją bezpieczną dla ludzi i zwierząt. W żaden sposób nie zagraża on żywym istotom. Jest jednak substancją mocno korozyjną. Jego dystrybucja i magazynowania wymaga więc stosowania odpowiednich zbiorników. Na stacjach paliw, które mają go w sprzedaży, można więc zobaczyć kontener do AdBlue. Jest on wykonany najczęściej z polietylenu, który nie jest wrażliwy na korozję. Producent zbiorników na AdBlue wykorzystuje polietylen nie tylko do produkcji kontenerów, ale także specjalnych, dwupłaszczowych zbiorników do AdBlue. Są one dostępne o pojemności 3000, 4000 i 6000 litrów.

Jedną z czołowych polskich firm zajmujących się produkcją zbiorników na AdBlue jest Storage Partners. Ich produkty charakteryzują się wysoką jakością i trwałością.

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz