Czy wizyta położnej po porodzie jest potrzebna?

Lampa do fototerapii noworodków
Wizyty położnej dla młodej mamy są dla niej wielkim wsparcie

Czas poporodowy to wyjątkowe chwile, często jednak młodzi mama i tata, mogą odczuwać niepewność podczas opieki nad noworodkiem. To nic dziwnego, wcześniej nabytą teorię trzeba w tej chwili przekształcić w praktykę i zająć się delikatnym maleństwem. Należy pamiętać, że w pierwszych chwilach rodzice nie są pozostawieni sami. To moment, kiedy należy powiadomić swoją położną, aby rozpoczęła wizyty patronażowe w domu.

Wizyty położnej w domu

Położna podczas wizyty zadba nie tylko o maluszka, ale i o mamę, która przechodzi cięższe chwile, wracając do formy podczas połogu. Odwiedziny to idealny moment na zadanie wszystkich pytań i rozwianie wątpliwości. Często młode mamy borykające się z brakiem umiejętności karmienia piersią mogą w tym momencie skorzystać z porady laktacyjnej i dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo przystawiać noworodka do piersi lub co zrobić, aby mieć więcej pokarmu. Położna może również wskazać odpowiedniego doradcę laktacyjnego w Poznaniu, który pomoże prawidłowo pobudzić proces laktacji, oceni przystawianie dziecka i sprawi, że karmienie piersią będzie już tylko przyjemnością dla mamy i maluszka. Podczas wizyty poporodowej warto skonsultować możliwość chustonoszenia niemowlaka. Prawidłowy dobór chusty do rodzica i dziecka oraz umiejscowienie dziecka w chuście ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju kręgosłupa, oraz rozstawu bioderek, które i tak w niedługim czasie trzeba będzie poddać badaniu kontrolnemu USG.

Leczenie noworodka w domowych warunkach

Niemowlaki to szczególna grupa pacjentów, która wymaga specjalistycznej opieki medycznej. Podczas pierwszych dni życia może pojawić się u nich żółtaczka. Aby uniknąć leczenia szpitalnego, podczas wizyty poporodowej poznańska położna może wykonać pomiar bilirubiny dziecka. Jeżeli jej poziom będzie podwyższony, będziemy zmuszeni zastosować fototerapię.

Położna, pani Natalia posiada lampę do fototerapii noworodków, dzięki czemu naświetlanie może odbyć się w warunkach domowych. Fototerapia noworodków jest skuteczna i bezpieczna, a dzięki warunkom domowym niezwykle wygodna dla młodych rodziców.

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz