Czym jest teatr?

Przedstawienie teatralne
Przedstawienie teatralne

Definicja teatru mówi, że jest on jednym z rodzajów sztuki widowiskowej. Mianem teatru określane są również budynki, w których odgrywane są przedstawienia. Cechą charakterystyczną teatru jest to, że zgromadzeni na scenie aktorzy odgrywają sztukę przed publicznością na żywo. Zebrana na widowni publiczność bardzo często niezwykle żywiołowo reaguje na to, co dzieje się na scenie. Zdarza się więc, że aktorzy są wygwizdywani, a spektakl nie może zostać odegrany do końca.

Teatr jest sztuką bardzo starą. Początki teatru sięgają czasów starożytnej Grecji. Wiele sztuk, które zostało napisanych przez starożytnych greckich pisarzy jest wystawianych na scenach teatralnych do czasów nam współczesnych. W teatrze najważniejszymi osobami są oczywiście aktorzy, gdyby nie oni teatry przestałyby istnieć. Spektakle teatralne trwają średnio od dwóch do trzech godzin. Pomiędzy poszczególnymi aktami jest przynajmniej jedna przerwa zwana antraktem.

Jednym z najbardziej znanych teatrów w Poznaniu jest Teatr Wielki im. Moniuszki. Jest to teatr operowy, jednak w jego repertuarze można znaleźć m.in. koncerty, recitale i balet.

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz