Jak przebiega projektowanie budynków w Tomaszowie Mazowieckim?

Projekty domów zawierają wszystkie niezbędne informacje potrzebne do wzniesienia budynku zgodnego z oczekiwaniami inwestora. Firma Kubi tworzy zarówno część opisową, rysunki techniczne, jak i schematy rozwiązań znajdujących zastosowanie w konkretnej lokalizacji. Projekt zawsze powstaje w oparciu o obowiązujące przepisy prawa.

Czytaj całość »

Nawozy ogrodowe – sekret zdrowego i pięknego ogrodu

Nawozy dolistne do kwiatów

Każdy ogrodnik, zarówno amator jak i profesjonalista, pragnie, by jego rośliny były zdrowe, rosły bujnie i cieszyły oko pięknym wyglądem. Sekretem takiego efektu jest odpowiednie nawożenie roślin. To właśnie zastosowanie odpowiednich nawozów ogrodowych decyduje o sukcesie w uprawie roślin ogrodowych.

Czytaj całość »

Klimatyzacja i pompa ciepła – standard w nowoczesnym domu

Pompy ciepła Szczecin
Nowoczesny dom z nowoczesnym ogrzewaniem

Domy pasywne budowane w nowoczesnej technologii ogrzewane są przy pomocy alternatywnych źródeł energii. Najpopularniejsze z nich to pompa ciepła. Przemawiają za nią wygoda, wysoki koszt paliw stałych, a także proekologiczne myślenie. Każdy, kto chce mieć ją w swoim domu, a do tego myśleć jeszcze o klimatyzacji, powinien zastanowić się nad instalacją fotowoltaiki.

Jak działa pompa ciepła?

Każda pompa ciepła wyposażona jest w sprężarkę, która pobiera energię cieplną z otoczenia (powietrze, ziemia, woda) i dostarcza ją do instalacji grzewczej w mieszkaniu. Nie emituje spalin i jest niemalże bezobsługowa. Potrzebuje za to pewnej, niedużej ilości energii elektrycznej. Zimą rachunki za energię mogą być nieco wyższe. Wszystko dlatego, że wtedy w pompie uruchamia się grzałka.

Dlatego też każdy, kto decyduje się na montaż pompy ciepła, ma także panele fotowoltaiczne. Energia zgromadzona na indywidualnym koncie klienta latem, gdy świeci słońce, może być wykorzystana w okresie grzewczym, gdy pompa zużywa jej sporo.

Pompa ciepła a klimatyzacja – jest coś, co je łączy!

Klimatyzacja, która latem schładza powietrze w pomieszczeniach, może nagrzewać je zimą. Grneralnie może działać jak pompa ciepła. Obecnie wszystkie klimatyzatory mają funkcję grzania, więc decydując się na ich montaż, można je wykorzystywać także w chłodniejsze dni do ogrzewania domu.

Jeśli szukasz firmy, która dostarcza wysokiej klasy urządzenia, tj. klimatyzatory i pompy ciepła, skontaktuj się Electro Clim ze Szczecina – https://electro-clim.com.pl/pompy-ciepla

Wzmocnij i chroń rośliny w twoim ogrodzie

Nasiona traw
Piękny ogród i trawnik dzięki nawożeniu i ochronie przed szkodnikami

Firma Fargo to ekspert w dziedzinie ogrodnictwa i rolnictwa. W ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów, które pozwolą Ci zadbać o Twoje rośliny. Oferujemy nawozy ogrodowe oraz dedykowane nawozy do trawników, które wzmocnią rozwój Twoich roślin i pozwolą im osiągnąć pełen potencjał. Jeśli potrzebujesz preparatów, które w szybki i skuteczny sposób zabezpieczą Twoje rośliny przed szkodnikami i chorobami, to zdecyduj się na nasze środki ochrony roślin. Mamy w ofercie także środki na chwasty, dzięki którym Twój ogród będzie wolny od niechcianych roślin.

Czytaj całość »

Pompy ciepła – opłacalne i ekologiczne ogrzewanie

Pompy ciepła
Ekologiczne i wydajne ogrzewanie domu

Działanie pomp ciepła

Ogrzewanie domów przy wykorzystaniu pomp ciepła zyskuje na coraz większej popularności. Są to urządzenia wykorzystujące odnawialną energie zawartą w gruncie, wodzie lub powietrzu. Pozwalają na częściowe lub całkowite uniezależnienie od tradycyjnych systemów grzewczych. Ponadto można je wykorzystywać do zwiększania temperatury wody użytkowej. Sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach o przeznaczeniu komercyjnym.

Czytaj całość »

Pompy ciepła – montaż instalacji w Szczecinie

Montaż pompy ciepła
Nowoczesne system ogrzewania w nowoczesnym domu

Pompy ciepła to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie i chłodzenie

Pompa ciepła ma na celu wytworzenie energii cieplnej z naturalnych źródeł, takich jak woda, ziemia lub powietrze i wykorzystanie jej do ogrzewania domu lub ciepłej wody użytkowej. Korzysta z zasady, że każde środowisko o temperaturze powyżej zera bezwzględnego ma ładunek energetyczny. Urządzenie wykorzystuje czynnik roboczy do jego wymiany i przenoszenia. Aby pompa ciepła mogła wykonać swoje zadanie, wymaga dostarczenia niewielkiej ilości energii elektrycznej.

Pompy ciepła doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu domów jednorodzinnych, hoteli, biurowców i sklepów. Urządzenia te mają szeroki zakres zastosowań i są powszechnie spotykane.

Czytaj całość »

Projektant wnętrz – nieodzowna pomoc przy aranżacji pomieszczeń

Projektowanie wnętrz
Wizja profesjonalnego projektanta wnętrz

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to może się tak zdarzyć w prowadzeniu biznesu, że czasem trzeba zmienić lokalizację swojego biura lub też budynku, w którym znajdują się pomieszczenia biurowe. Wiązać się to może na przykład z rozwojem firmy i koniecznością zatrudnienia większej liczby pracowników. W przypadku, gdy biznes prowadzisz w Gorzowie Wielkopolskim i jesteś obecnie na takim etapie, iż przenosisz się w inny rejon tego miasta, być może Twoim problem, który zaprząta Ci głowę, jest taka aranżacja nowego miejsca pracy, żeby Twoi pracownicy mogli tam w dobrych warunkach pracować. Jako że nie masz absolutnie pomysłu na to, jak urządzić pomieszczenia biurowe, skorzystaj ze wsparcia fachowca, jakim jest projektant wnętrz. Wysokiej klasy specjalistę w tym zakresie znajdziesz w przedsiębiorstwie Deluxe Design, które swoją siedzibę ma we wspomnianym powyżej Gorzowie Wielkopolskim.

Czytaj całość »