Estetyczne wykończenia wnętrz

Projektowanie i aranżacja wnętrz

W zależności od zakresu prac niektóre firmy kończą budowę nieruchomości pozostawiając jej wnętrze w stanie deweloperskim, czyli surowym. To znaczy między innymi, że ściany od podłóg i sufitu różnią się tylko położeniem, lokal posiada okna z parapetami i sprawne grzejniki oraz przyłącza elektryczne, wodno-kanalizacyjne i grzewcze.

Wykończenie pod klucz to doprowadzenie wnętrza ze stanu deweloperskiego do takiego umożliwiającego wprowadzenie się, jednak brak w nim mebli, kuchni, sprzętu AGD i RTV. Każda firma ma określony zakres prac wykończeniowych pod klucz, lecz ogólny zarys to: pomalowane ściany, położone podłogi, zamontowane wewnętrzne drzwi i oświetlenie oraz zdatna do użytku łazienka. Niektóre firmy wykończeniowo-remontowe posuwają się o krok dalej i oferuję usługi aranżacji wnętrza oraz pełnego jego wyposażenia w tym wykonanie w pełni funkcjonalnej kuchni. Gdy klient i projektanci zatwierdzą ostateczny projekt, jedynym zadaniem właściciela lokalu będzie odebranie kluczy do urządzonego mieszkania lub domu, ponieważ ekipy wykonawcze same dopilnowują zakupu i dostawy niezbędnych materiałów.

Przystosowanie danego pomieszczenia do ochrony przed wilgocią jest sprawą nieco odmienną. Aby móc właściwie zabezpieczyć przed wodą przyszłą łazienkę, zmywalnię naczyń, pralnię lub saunę należy zastosować materiały izolacyjne, które nie przepuszczą ani jednej kropli wody do warstw wrażliwych na jej działanie. Istnieją również farby, które właściwie nałożone, trwale chronią naniesione nimi powierzchnie.

Gosowanie!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]