Garść informacji o AdBlue

Zbiorniki do AdBlue
Specjalistyczne zbiorniki do przechowywania AdBlue

Spaliny, które emitują samochody osobowe i ciężarowe oraz inne pojazdy z silnikiem Diesla są wyjątkowo szkodliwe dla ludzi i środowiska naturalnego. Najgroźniejsza jest w nich obecność tlenków azotu. Aby ich ilość ograniczyć, już w 2006 roku w samochodach ciężarowych pojawiła się technologia SCR. Kilka lat później w technologię tę zaczęto wyposażać także samochody osobowe. We wszystkich typach pojazdów z tą technologią konieczne jest stosowanie płynu AdBlue.

Pod taką nazwą w handlu występuje bardzo czysty wodny roztwór mocznika. Wbrew obiegowej opinii nie dodaje się go do paliwa, ale wlewa do zbiornika na AdBlue. AdBlue jest substancją mocno korozyjną, do jej przechowywania, transportowania i napełniania konieczne jest używanie odpowiedniego sprzętu. Sprzęt do AdBlue produkowany jest z materiałów, które nie będą rdzewieć. Zbiorniki do AdBlue najczęściej wykonuje się z polietylenu. Aby nie doszło do zanieczyszczenia płynu, zbiornik czy kontener do AdBlue ma dwupłaszczową konstrukcję.

Polskim producentem zbiorników AdBlue jest Storage Partners. Wszelkie tworzone przez tę firmę produkty są odporne na korozyjne działanie roztworu mocznika.

Gosowanie!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz