Garść informacji o fotowoltaice

Panele fotowoltaiczne
Domowa elektrownia słoneczna

Emitowana przez Słońce energia jest niezbędna do życia wszystkim organizmom na Ziemi. Na pewno też nie wyczerpie się jeszcze przez setki milionów lat. Coraz chętniej emitowaną przez Słońce energię wykorzystuje się do wytwarzania czystego, nazywanego nawet zielonym, prądu. Energię elektryczną z tej emitowanej przez Słońce można otrzymać wykorzystując zjawisko fotowoltaiczne.

Fotowolotaika wykorzystuje odkrycie dokonane w XIX wieku przez francuskiego fizyka i chemika Henri Becquerel. Pojedyncze ogniwo fotowoltaiczne ma niewielką moc, ilość wytworzonej przez nie energii elektrycznej będzie bardzo niewielka. Dlatego też ogniwa te łączy się szeregowo lub równolegle. W ten sposób powstają panele fotowoltaiczne, które można zobaczyć dzisiaj na coraz większej ilości domów i innych budynków w naszym kraju. Aby panele fotowoltaiczne najlepiej spełniły swoją rolę, muszą zostać zamontowane na południowej połaci dachu. Nie powinny też być zacienione przez wysokie drzewo.

Projektowanie i instalacja systemu fotowoltaicznego na każdym rodzaju domu to specjalność firmy Putmajster z Poznania – https://putmajster.pl/fotowoltaika

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz