Gdzie zobaczyć ciekawy spektakl? Teatr w Poznaniu

Poznań to miasto, które znajduje się na mapie województwa wielkopolskiego. Słynie z Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki, który przyciąga tłumy osób zachłyśniętych kulturą. To teatr o bardzo szerokim repertuarze. W Poznaniu pasjonaci kultury mogą także odwiedzić Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Teatr Polski, Teatr Muzyczny oraz Polski Teatr Tańca.

Teatr Polski w Poznaniu – miejsce pełne historii

Teatr Polski w Poznaniu to miejsce, które posiada niezwykle bogatą historię. Początki tego miejsca datowane są na XIX wiek, a dokładnie rok 1875. Jest jednym z najstarszych teatrów w Polsce. To miejsce zapewniające dużą dozę kultury i rozrywki, a także nauki. Repertuar teatru jest niezwykle bogaty i obfituje w produkcje teatralne i operowe takie jak: Uliesses Jamesa Joyca w reżyserii Mai Kleczewskiej, Kolorowe sny w reżyserii Szymona Adamczaka i Wojtka Rodaka czy Piosenki mojej mamy czyli w domu bez zmian.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu – poznaj jego bogaty repertuar

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu jest to punkt kulturalny chętnie odwiedzany przez pasjonatów dobrej sztuki nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Nie ma się czemu dziwić – repertuar jest bardzo urozmaicony. Dla złaknionych zostały przygotowane między innymi: „Don Kichot” czy „Abelard Giza” – https://opera.poznan.pl/pl/repertuar.

Gosowanie!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz