Godne uwagi teatry Poznania

Najlepszy teatr w mieście
Przedstawienie teatralne to dobry pomysł na wieczór

Jesteś pasjonatem sztuki i zastanawiasz się, które teatry warto odwiedzić w Poznaniu? Jeśli tak, to trafiłeś idealnie. Poznaj dwa popularne i chętnie odwiedzane miejsca kultury Poznania.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki to chyba najbardziej popularny teatr w Poznaniu. Budowę gmachu zaprojektowanego przez architekta Maxa Littmanna rozpoczęto w 1990 roku. Teatr porównywany jest do światowych scen, takich jak scena w Dessau, Monachium, Linzu lub Królewcu. Na początku 1919 roku został oddany w ręce władz polskich, a w sierpniu spektaklem „Halki” zainaugurowano w Poznaniu jego działalność. Teraz coś dla fanów opery – Teatrowi Wielkiemu, wiele lat po zainaugurowaniu jego działalności, nadano patronat największego polskiego kompozytora operowego, czyli Stanisława Moniuszki. Na stronie internetowej obiektu bardzo łatwo odnajdziesz aktualny repertuar teatru.

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego

Drugim równie popularnym teatrem w Poznaniu jest Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego. Pierwszy spektakl odbył się w nim ponad 90 lat temu, a 40 lat temu zainaugurowano jego działalność. Moment wyodrębnienia się ze struktury Państwowych Teatrów Dramatycznych w Poznaniu był momentem przełomowym dla teatru. Na cześć zmarłego na deskach teatru aktora Tadeusza Łomnickiego, w 10 rocznicę jego śmierci, Teatr Nowy otrzymał jego imię. Zainteresowani spektaklami wystawianymi w teatrze znajdą je w aktualnym repertuarze teatru.

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz