Jakie są rodzaje wentylacji?

Wentylacja i jej rodzaje
Wymiana powietrza w budynku jest bardzo ważna

Wentylacja to pojęcie znane każdemu z nas. W każdym budynku – zarówno mieszkalnym, jak i przemysłowym – niezbędna jest odpowiednia wentylacja. Znanych jest kilka rodzajów wentylacji. Każdy z nich posiada zalety oraz wady.

Najczęściej stosowana jest wentylacja naturalna, której działanie wykorzystuje prawo grawitacji. Nie wymaga ona żadnych urządzeń, co sprawia, że jej wykonanie jest tanie. To właśnie dlatego inwestorzy na wentylację naturalną decydują się tak chętnie.

Inny rodzaj wentylacji to wentylacja wymuszona, czyli mechaniczna. Do wymiany powietrza dochodzi na skutek działania konkretnego urządzenia. Nad taką wentylację mamy kontrolę i możemy nią dowolnie sterować. Wentylacja mechaniczna jest niezwykle skuteczna, a koszt jej użytkowania niewielki.

Ciekawym rodzajem wentylacji mechanicznej jest ta z odzyskiem ciepła. Bazuje ona na rekuperatorze, którego zadaniem jest odzyskiwanie ciepła z powietrza, które usuwane jest z domu.

W Szczecinie działa Electro Clim, firma monterska która nie ma sobie równych w sferze wentylacji i klimatyzacji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zaoferuje każdemu klientowi najlepsze rozwiązanie do domu lub biura.

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz