Jakie zasłony dobrać do mieszkania?

Zasłony taśmy z pomponikami
Idealnie dobrane zasłony i dodatki tworzą piękne wnętrze

Zasłony w mieszkaniu spełniają funkcje praktyczne oraz są ozdobą pomieszczeń. Aby właściwie wypełniały narzucone role, powinny być odpowiednio dobrane. Wiele osób zwraca uwagę na formę, kształty oraz ozdoby zasłon, które często są wyposażone w taśmy z pomponikami. Jednak bardzo ważny jest także ich kolor.

Wpływ oddziaływania barw na psychikę człowieka w odniesieniu do wnętrz mieszkalnych ma wyjątkowe znaczenie. Wybrana przez nas barwa zasłon nie jest jednak tożsama z ulubionym kolorem. Musimy zdecydować się czy lepiej czujemy się w barwach zimnych, czy ciepłych. Te ostatnie są bardziej pobudzające. Jeśli zatem jesteśmy osobą nerwową, to raczej nie wybierajmy koloru czerwonego, pomarańczowego czy żółtego. Z kolei barwy zimne wywołują uczucie chłodu, uspokajają. Barwami zimnymi są zielenie ciemne i niebieskawe oraz te, w których dominują błękity. Wybór odpowiedniego kolor zasłony ma zatem wpływ na nasze codzienne samopoczucie.

Aby dodatkowo ożywić zasłony a przy tym całe wnętrze, warto przyozdobić je dekoracyjnymi dodatkami tekstylnymi jak np. taśmy ozdobne i taśmy z pomponikami czy koronki bawełniane. Całą gamę różnorodnych ozdób pasmanteryjnych znajdziesz w pasmanterii dekoracyjnej Ornatio Design.

Gosowanie!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz