Klimatyzacja i pompa ciepła – standard w nowoczesnym domu

Pompy ciepła Szczecin
Nowoczesny dom z nowoczesnym ogrzewaniem

Domy pasywne budowane w nowoczesnej technologii ogrzewane są przy pomocy alternatywnych źródeł energii. Najpopularniejsze z nich to pompa ciepła. Przemawiają za nią wygoda, wysoki koszt paliw stałych, a także proekologiczne myślenie. Każdy, kto chce mieć ją w swoim domu, a do tego myśleć jeszcze o klimatyzacji, powinien zastanowić się nad instalacją fotowoltaiki.

Jak działa pompa ciepła?

Każda pompa ciepła wyposażona jest w sprężarkę, która pobiera energię cieplną z otoczenia (powietrze, ziemia, woda) i dostarcza ją do instalacji grzewczej w mieszkaniu. Nie emituje spalin i jest niemalże bezobsługowa. Potrzebuje za to pewnej, niedużej ilości energii elektrycznej. Zimą rachunki za energię mogą być nieco wyższe. Wszystko dlatego, że wtedy w pompie uruchamia się grzałka.

Dlatego też każdy, kto decyduje się na montaż pompy ciepła, ma także panele fotowoltaiczne. Energia zgromadzona na indywidualnym koncie klienta latem, gdy świeci słońce, może być wykorzystana w okresie grzewczym, gdy pompa zużywa jej sporo.

Pompa ciepła a klimatyzacja – jest coś, co je łączy!

Klimatyzacja, która latem schładza powietrze w pomieszczeniach, może nagrzewać je zimą. Grneralnie może działać jak pompa ciepła. Obecnie wszystkie klimatyzatory mają funkcję grzania, więc decydując się na ich montaż, można je wykorzystywać także w chłodniejsze dni do ogrzewania domu.

Jeśli szukasz firmy, która dostarcza wysokiej klasy urządzenia, tj. klimatyzatory i pompy ciepła, skontaktuj się Electro Clim ze Szczecina – https://electro-clim.com.pl/pompy-ciepla

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz