Kto chodzi do teatru?

Teatry dla wszystkich
Do teatru mogą chodzić wszyscy

Teatr jest specyficznym rodzajem sztuki i kultury, i nie każdy lubi uczestniczyć w przedstawieniach teatralnych. Z drugiej strony teatr jest dla wszystkich i gdybyśmy tylko chcieli, znaleźlibyśmy spektakl dla siebie. Czasami nie chodzi o to, że człowiek nie lubi teatru, ale o to że go w ogóle nie zna. Już od najmłodszych lat do najczęściej odwiedzanych ośrodków kultury należy zwykle kino, a gdy jesteśmy w wieku szkolnym i nauczycielka od języka polskiego oferuje wycieczkę do teatru, większość się na nią nie zgadza. Teatr w głównej mierze ukazywany jest jako poważna i mało zrozumiała instytucja kulturalna, do której chodzą jedynie znawcy sztuki.

Teatr to również doskonała komedia

Mało kto wie, że w teatrze odbywają się także doskonałej jakości spektakle komediowe, które przyciągają tłumy, ale nadal jest to dość specyficzne towarzystwo, interesujące się sztuką. Wybór spektaklu teatralnego jako rozrywkę na sobotni wieczór, dla większości społeczeństwa wydaje się dość dziwny, choć mało kto wie jak wspaniały jest teatr.

Repertuar Teatru Wielkiego z Poznania zawiera wiele rodzajów spektakli zarówno dla dorosłych jak i dzieci – https://opera.poznan.pl/pl/repertuar

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz