Co oczyszcza spaliny z dieslowskich pojazdów?

Technologia SCR

Sposoby na zanieczyszczenia motoryzacji

Obecnie po drogach porusza się ilość samochodów mierzona w setkach milionów. Przytłaczająca większość z nich to samochody z silnikiem spalinowych, których spaliny katastrofalnie działają na środowisko. Poza CO2 podczas spalania powstają też inne zanieczyszczania, do których należą m.in. cząsteczki stałe i tlenki azotu – NOX. Aby walczyć z zanieczyszczeniami produkowanymi codziennie w niewyobrażalnych ilościach przez silniki spalinowe obecne w naszych autach stworzono specjalne technologie do ich neutralizacji.

Czytaj całość »

Czy przegląd przed zakupem samochodu jest możliwy?

Przegląd przed zakupem auta

Bez względu na wybór właściwego samochodu, jest to spory wydatek. Co jak co, ale rzeczywiście uszczupli to domowy budżet każdego z kupców. Nikt nie chce kupować samochodu, który w rzeczywistości okaże się totalną wpadką. Czy przed zakupem auta można wykonać przegląd przed zakupem? Pora to sprawdzić.

Czytaj całość »

5 powodów, dlaczego warto skorzystać z niezależnego serwisu Volvo

Volvo to szwedzka marka samochodów, która cieszy się renomą na całym świecie dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do produkcji samochodów oraz ich wysokim standardom bezpieczeństwa. Posiadacze samochodów marki Volvo doskonale zdają sobie sprawę z konieczności regularnych przeglądów i napraw, aby utrzymać swoje pojazdy w doskonałym stanie. W przypadku konieczności serwisu swojego Volvo, wiele osób zastanawia się, czy lepiej skorzystać z autoryzowanego serwisu marki, czy może wybrać niezależny serwis. W niniejszym artykule przedstawiamy 5 powodów, dlaczego warto skorzystać z niezależnego serwisu Volvo.

Czytaj całość »

Serwis, naprawy i części zamienne do samochodów ciężarowych

Serwis DAF
Zadbaj o swoją ciężarówkę dzięki dedykowanemu warsztatowi

Praca kierowcy ciężarowego czy autobusu, jest pełna niespodzianek. Najczęstszymi z nich są niestety różne usterki pojazdu, których naprawa wymaga odwiedzenia porządnego serwisu. Wszystkie naprawy autobusów, samochodów ciężarowych czy naczep ciężarowych powinny być wykonywane bardzo starannie, ze względu na ogromne gabaryty owych maszyn. Ciężarówki, naczepy i autobusy pokonują codziennie bardzo długie trasy, co w połączeniu z ich masą skutkuje mocnym zużyciem części. Z tego powodu zaleca się częste przeglądy techniczne i wykonanie koniecznych napraw jak najszybciej. Warto jest więc wiedzieć, gdzie znaleźć dobry serwis pojazdów ciężarowych.

Czytaj całość »

Czy warto malować auto raptorem?

Malowanie Raptorem
Offroadowe samochody zabezpieczone Raprotem

Ostatnimi czasy można coraz częściej usłyszeć o możliwości zabezpieczenia samochodu farbą Raptor. Czy faktycznie lakiery Raptor są skuteczne i kiedy warto nimi pomalować pojazd?

Czytaj całość »

Gdzie naprawić Volvo?

Niezależny serwis Volvo z Poznania zachęca do odwiedzin. Warto systematycznie kontrolować stan techniczny swojego pojazdu. Dzięki temu na bieżąco będzie można wyłapać wszelkiego rodzaju nieprawidłowości. Każdy klient może liczyć na najwyższą jakość obsługi.

Czytaj całość »

Zbiornik do AdBlue – niezbędnik nowoczesnego diesla

Zbiornik AdBlue
Czystsze powietrze dzięki AdBlue

Coraz ostrzejsze normy emisji spalin powodują, że producenci samochodów poszukują coraz nowszych rozwiązań, aby produkowane pojazdy były przyjazne dla środowiska naturalnego. Jednym z takich rozwiązań jest technologia SCR, czyli selektywna redukcja katalityczna oraz płyn AdBlue.

Czytaj całość »

Stacja kontroli pojazdów ciężarowych z Poznania

Dlaczego należy korzystać z serwisu pojazdów ciężarowych?

Konieczne jest regularne robienie przeglądu pojazdowi, którym się poruszamy. Bez podbitych papierów, nie jest możliwe legalne poruszanie się pojazdem po drodze. Zdiagnozowanie problemu i określenie sposobu naprawy pojazdu ciężarowego to początek procesu prowadzącego do eliminacji usterki.

Czytaj całość »