Ostatni i decydujący krok od zakupu nowego mieszkania

Badanie mieszkania kamerą termowizyjną
Wetyfikacja nieruchomości przez specjalistę

Nabywca nowego mieszkania prawie już trzyma klucze w ręku. To bardzo ekscytująca chwila. Odbiór techniczny mieszkania to jedna z ostatnich czynności, która dzieli właściciela od otrzymania kluczy. W jaki sposób przeprowadzić profesjonalną weryfikację mieszkania i zarazem odbiór techniczny domu?

Odbiór mieszkania od dewelopera

Przed podpisaniem aktu przeniesienia własności należy szczegółowo sprawdzić stan mieszkania i dokonać jego odbioru od dewelopera. Niestety, wbrew pozorom czynność nie jest do końca taka prosta. Na miejscu bowiem może czekać na przyszłego właściciela mieszkania bardzo wiele niespodzianek. Wobec powyższego do odbioru mieszkania od dewelopera należy się solidnie przygotować. Na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie weryfikacji mieszkania?

W praktyce odbiór techniczny mieszkania oznacza sprawdzenie stanu nieruchomości przed oddaniem jej do użytkowania. Jest to moment na zgłoszenie ew. uwag i nieprawidłowości, jeżeli takowe pojawią się. W świetle obowiązującego dzisiaj prawa, taki odbiór może odbywać się samodzielnie lub w asyście fachowców, którzy mają szczegółowe pojęcie na temat prawa budowlanego. W tym celu warto zainwestować w usługi firm, które w sposób szybki i fachowy sprawdzą mieszkania organoleptycznie oraz z pomocą specjalistycznych urządzeń, jak chociażby firmy oferujące odbiór mieszkania od dewelopera poprzez badanie mieszkania kamerą termowizyjną.

W mieście Poznań można znaleźć bardzo wiele specjalistycznych firm zajmujących się odbiorem technicznym mieszkania. Godną polecenia jest firma „Sprawdź i Zamieszkaj”, która na rynku odbioru mieszkań działa nieprzerwanie od lat. Firma oferuje zniżki w przypadki wcześniejszego umówienia się na konsultacje.

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz