Płyn AdBlue – dlaczego jest niezbędny w twoim samochodzie?

Oczyszczanie spalin
Powietrze czystsze dzięki AdBlue

AdBlue jest coraz częściej spotykany w nowych samochodach z silnikiem Diesla, ponieważ producenci samochodów starają się spełnić coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska. Ale co to jest AdBlue, jak zmniejsza emisję tlenków azotu? Co się stanie, jeśli zaniedbasz jego stosowanie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest AdBlue i dlaczego go potrzebujemy?

AdBlue to nietoksyczny, niepalny, bezwonny i biodegradowalny roztwór zaprojektowany, aby pomóc pojazdom z silnikiem Diesla spełnić najnowsze przepisy dotyczące emisji spalin Euro 6. Działa on w połączeniu z systemem oczyszczania znanym jako Selektywna Redukcja Katalityczna (Technologia SCR) i jest stosowany praktycznie przez wszystkich producentów samochodów z silnikiem Diesla. AdBlue jest roztworem mocznika w wodzie zdemineralizowanej, który jest przechowywany w oddzielnym zbiorniku.

Jak działa AdBlue w pojeździe?

Jest on wstrzykiwany do zmodyfikowanej sekcji wydechu pojazdu, gdzie wywołuje reakcję chemiczną, usuwając szkodliwe emisje tlenków azotu (NOX) i przekształcając je w nieszkodliwą wodę i azot.

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz