Pompy ciepła – co warto o nich wiedzieć?

Montaż pompy ciepła
Ekololgiczne ogrzewanie w nowoczesnym domu

Idealnym rozwiązaniem na wymianę starych nieekologicznych pieców lub wyborem rodzaju ogrzewania nowopowstałych budynków mogą okazać się pompy ciepła. Tego rodzaju urządzenie jest niezwykle łatwe w montażu oraz obsłudze, a jego żywotność sięga nawet trzydziestu lat. Ponadto pompy ciepła przyczyniają się do ochrony środowiska, a także oszczędzają sporo czasu gospodarzom.

Pompa ciepła – dofinansowania

Te nowoczesne urządzenia grzewcze działające na odwrotnej zasadzie niż wszelkiego rodzaju lodówki niejednokrotnie okazują się być bardzo opłacalną inwestycją. Dzieje się tak, ponieważ w zależności od rodzaju urządzenia oraz projektu państwo oferuje nawet do 90% dofinansowania na wymianę starego pieca na pompę ciepła właścicielom budynków. Warto także pamiętać, że kwota dofinansowania może maksymalnie wynosić 69 tysięcy złotych. Ponadto na większą pomoc finansowa ze strony państwa w wymianie starego pieca na pompę ciepła będą mogły liczyć rodziny wielodzietne oraz posiadacze karty dużej rodziny.

Planując tego typu inwestycję w Szczecinie, warto sprawdzić ofertę firmy Electro Clim na montaż pompy ciepła – https://electro-clim.com.pl/pompy-ciepla-montaz

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz