„Romeo i Julia” – wciąż wystawiane dzieło Szekspira

Repertuary teatrów
Klasyki w repertuarach teatrów

Repertuar teatru to nie tylko nowoczesne sztuki. Wśród widzów nie brakuje bowiem tych, którzy preferują przedstawienia klasyczne. Do takich zalicza się „Romeo i Julia” – wielkie dzieło Williama Szekspira. Sztuka ta gości na deskach teatrów na całym świecie, ciesząc się ogromną popularnością wśród widzów w różnym wieku.

Cała sztuka zbudowana jest wokół historii kochanków – Romea i Julii – pochodzących z dwóch rodów: Monteccich oraz Capuletich. Obie rodziny były ze sobą skłócone, co stało się początkiem wielkiej tragedii. Romeo i Julia spotykają się na balu i zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Szybko biorą ślub i chcą być razem za wszelką cenę. Szybko okazuje się jednak, że skłócone rody nie chcą zaakceptować ich miłości. Cała historia kończy się tragicznie – śmiercią obojga.

„Romeo i Julia” to historia o miłości, dla której poświęcić można nawet własne życie. Mimo tego, że jest to historia tragiczna, nadal jest bardzo popularna.

Wiele klasycznych i współczesnych dzieł teatralnych i operowych znajduje się w repertuarze Opery Poznań – https://opera.poznan.pl/pl/repertuar

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz