Skąd się bierze magia jaką mają teatry

Tajemnica teatrów
Idź do teatru lub opery i przekonaj się dlaczego wciąż są modne

Chyba nikt nie zaprzeczy, że teatry czy opera łączy swoista magia, które próżno szukać w kinie. Ze skrzyżowania dwóch rodzajów aktywnej wyobraźni – aktora i widza – rodzi się tak zwana „magia teatru”. Zaleta sztuki teatralnej polega na tym, że wciela wyobraźnię w żywą akcję rozgrywającą się na scenie w sposób klarowny i konkretny.

W innych sztukach świat wyobrażony pojawia się albo w przedstawieniach ludzkich, jak w literaturze i muzyce, albo jest uchwycony w kamieniu lub na płótnie, jak w rzeźbie lub malarstwie. W teatrze widz widzi sztukę w sposób dynamiczny. Sztuka sceniczna ze swej natury nie zakłada pasywnego, lecz aktywnego widza, gdyż w żadnej innej sztuce nie ma takiej zależności procesu twórczego od jej odbioru, jak w teatrze. Główne prawo teatru – wewnętrzny udział widowni w wydarzeniach na scenie – zakłada pobudzenie wyobraźni, niezależną, wewnętrzną twórczość każdego z widzów.

Jeżeli i ty pragniesz takich odczuć, Teatr Wielki im. S. Moniuszki z Poznania jest miejscem, które gwarantuje zapierające dech doznania i świetną rozrywkę – https://opera.poznan.pl

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz