Teatry i opera w Poznaniu — miasta kultury

Poznań teatr
Bogactwo teatralne Poznania

Każda osoba interesująca się kulturą bywa w takich miejscach jak teatr i opera. Miejsca te są związane z historią i sztuką. W Poznaniu jest 13 teatrów, niektóre z nich mają stałą siedzibę a inne, grają sztuki w różnych miejscach. Każdy ma swój własny program.

Podstawowa wiedza o teatrze

Teatr to sztuka sceniczna. Osoby biorące udział w przedstawieniu dają pokaz na żywo dla widowni. Najważniejszymi elementami teatru jest aktor i widz. Aktorzy dają przedstawienie ku uciechy publiczności. Mimo to aktorzy grający w teatrach do XIX wieku byli niedoceniani i często biedni. Przedstawienie teatralne ma działać na wszystkie zmysły człowieka.

Opera i teatry we współczesnym Poznaniu

Dobrym wyborem w Poznaniu dla miłośników klasyki będzie opera lub operetka. Koncerty są przyjemnym sposobem obcowania z kulturą. Innym pomysłem są przedstawienia teatralne, które mogą być różnego rodzaju, zaczynając od klasyków przez teatry lalkowe, taneczne, a nawet teatry z akrobatycznymi widowiskami.

W Poznaniu działa znany w Wielkopolsce teatr operowy – Teatr Wielki. Jest to scena na której każdego miesiąca wystawiane są sławne polskie i zagraniczne opery.

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz