Wentylacja mechaniczna z rekuperacją: co to jest?

Wentylacja
Przemysłowa wentylacja

W domach jednorodzinnych rozwiązaniem stosowanym tradycyjnie od lat jest wentylacja grawitacyjna, czyli naturalna. Dopiero od niedawna w naszym kraju możliwy jest montaż systemu rekuperacji.

Co to za rozwiązanie?

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem daje możliwość odzyskania ciepła z powietrza, które jest wywiewane z pomieszczenia. Wybór takiego rozwiązania to jeden ze sposobów na to, aby płacić w sezonie jesienno-zimowym mniejsze rachunki za ogrzewanie domu. Ile ciepła udaje się odzyskać tak naprawdę nie wiadomo. Na pewno będzie to przynajmniej 30 procent. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem sprawdza się tylko w energooszczędnych domach.

Inne korzyści

Wentylacja z rekuperacją to nie tylko sposób na tanie ogrzewanie. Świeże powietrze, które dociera do pomieszczenia jest oczyszczone z pyłów, kurzu i alergenów. Zalety wentylacji mechanicznej docenią osoby, które chorują na alergię wziewną.

Firma Electro Clim ze Szczecina specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań wentylacji i rekuperacji dla domów, mieszkań i biur. Zapoznaj się z jej ofertą na system rekuperacyjny.

Gosowanie!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz