Zarządzanie temperaturą powietrza w domu

Działanie rekuperacji
System rekuperacji obniża wydatki na ogrzewanie i energię elektryczną

Temperatura wewnątrz budynku to kluczowa kwesta dla naszego samopoczucia i ogólnie rozumianego komfortu. Chłodnictwo wraz z systemami ogrzewania daje nam tutaj bardzo dużo w kwestii możliwości regulowania tej temperatury, ale montaż klimatyzacji to rozwiązanie, które w dzisiejszych czasach może nam nie odpowiadać. Jest to zużywanie dużej ilości energii, a serwis klimatyzacji to koszta w kolejnych latach. Lepszym rozwiązaniem może okazać sie rekuperacja.

Korzystanie z rekuperacji

Poprzez system rekuperacji rozumiemy specjalny mechanizm aktywny, za pomocą którego powietrze wymieniane z otoczeniem jest normalizowane pod względem swojej temperatury. Mówiąc prościej, gorące powietrze z ciepłego domu ogrzewa powietrze zimne dostarczane przez system wentylacji. Jeśli powietrze w domu jest chłodniejsze od tego na zewnątrz, świeże powietrze jest chłodzone powietrzem oddawanym na zewnątrz. W ten sposób jesteśmy w stanie zachować pożądaną temperaturę.

W szczecińskiej firmie Electro Clim znajdziesz specjalistów, którzy zaprojektują i zainstalują system rekuperacji w twoim domu. Wezwani do naprawy lub serwisu rzetelnie eliminują wszelkie usterki.

Gosowanie!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz