Zasada działania klimatyzatora

Działanie klimatyzacji
Klimatyzator to skomplikowanie urządzenie, lecz proste w obsłudze

Klimatyzator to rodzaj zamkniętej pętli, składającej się ze sprężarki, parownika, wentylatorów, zaworów i przewodów łączących, przez które krąży czynnik chłodniczy (freon). Jak działa klimatyzacja?

Na wlocie do sprężarki występuje freon pod niskim ciśnieniem. W wyniku pracy sprężarki następuje sprężenie gazowego freonu, a na wylocie ze sprężarki pod wysokim ciśnieniem otrzymywany jest czynnik chłodniczy, który kierowany jest do skraplacza (radiatora jednostki zewnętrznej), gdzie w wyniku wymiany ciepła z powietrzem atmosferycznym freon przekształca się w stan ciekłego agregatu (kondensacja). Następnie ciekły freon jest wysyłany do parownika, po uprzednim przejściu przez zawór termostatyczny, gdzie jego ciśnienie spada. W parowniku, pobierając ciepło z „wewnętrznego” powietrza, freon ponownie przechodzi w stan gazowy. Zgodnie z metodą kontroli temperatury klimatyzatory dzielą się na dwa typy: klimatyzator z inwerterem i klimatyzator bez inwertera.

W firmie Klimex z Gorzowa Wielkopolskiego otrzymasz wyczerpujące odpowiedzi w kwestii, który klimatyzator jest najlepszy do twojego domu albo jaki system klimatyzacji będzie najlepszy do firmy – https://e-klimex.pl/pl/klimatyzacja

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz