Zbiornik do AdBlue – niezbędnik nowoczesnego diesla

Zbiornik AdBlue
Czystsze powietrze dzięki AdBlue

Coraz ostrzejsze normy emisji spalin powodują, że producenci samochodów poszukują coraz nowszych rozwiązań, aby produkowane pojazdy były przyjazne dla środowiska naturalnego. Jednym z takich rozwiązań jest technologia SCR, czyli selektywna redukcja katalityczna oraz płyn AdBlue.

Do czego służą zbiorniki na AdBlue?

Nowoczesne samochody z silnikiem diesla posiadają wspomniany system SCR, który odpowiada za diametralną redukcję tzw. cząstek stałych oraz tlenków azotu, co korzystnie wpływa na zmniejszenie szkodliwości emitowanych spalin. Jest to możliwe dzięki automatycznemu dozowaniu płynu AdBlue, który w końcowej fazie trafia do katalizatora i bierze udział w eliminacji szkodliwych substancji. Dlatego też płyn AdBlue i dedykowany mu zbiornik to podstawowe elementy tego układu.

Ekologia przede wszystkim

Mając na względzie ochronę środowiska, trzeba podkreślić, że oczyszczanie spalin w silnikach na olej napędowy jest podstawową sprawą. Zawarty w płynie AdBlue mocznik umożliwia redukcję szkodliwych związków, co przekłada się na wyższy poziom ochrony powietrza i środowiska naturalnego. W efekcie nie można bagatelizować tego, co znajduje się w zbiorniku od AdBlue.

Zbiornik do AdBlue w samochodzie

Znajduje się on bezpośrednio przy wlewie paliwa i jest oznaczony specjalnym symbolem, aby uniknąć pomyłki. Bardzo ważną kwestią jest systematyczne uzupełnianie płynu AdBlue, ponieważ odpowiada za prawidłowe działanie systemu selektywnej redukcji katalitycznej. Oczywiście może się zdarzyć awaria takiego zbiornika i wtedy należy niezwłocznie zgłosić się do serwisu.

Podsumowanie

Posiadanie nowoczesnego auta z silnikiem diesla to nie tylko zalety wynikające z ekonomicznej jazdy i trwałości mechanicznej, ale również troska o środowisko. Dozowanie płynu AdBlue pozwala w znacznym stopniu zmniejszyć szkodliwość emisji cząstek stałych i tlenków azotu. Dlatego warto pamiętać, aby poziom płynu w zbiorniku na AdBlue był zawsze na właściwym poziomie.

Poznaj dodatkowe informacje o AdBlue, o europejskich normach spalin oraz samej technologii SCR – https://storage-partners.com/en/what-is-adblue-2

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz