Jak położna może pomóc po porodzie?

Położna to osoba, która pomaga kobietom w ciąży i podczas porodu, ale jej praca nie kończy się na sali porodowej. Położna może również udzielić pomocy po porodzie, kiedy kobieta wraca do domu i musi radzić sobie z nowymi wyzwaniami.

Czytaj całość »

Jak ważne jest zdrowie?

„Ślachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz” – podążając za słowami Jana Kochanowskiego, warto pamiętać o tym, jak ważna jest dbałość o własne zdrowie. Każdy człowiek powinien więc zadbać o to, aby w razie potrzeby móc skorzystać z pomocy medycznej dobrego lekarza.

Czytaj całość »

Niemowlę w domu. O czym warto pamiętać?

Chustonoszenie Poznań
Pomoc położnej na początku macierzyństwa jest bezcenna

Nowy członek rodziny. Jak przygotować się na jego przyjście?

Narodziny dziecka to zawsze duże wydarzenie dla całej rodziny. Podczas ciąży rodzice kompletują ubranka, akcesoria do pielęgnacji niemowlęcia, często kupują potrzebne meble i sprzęty. Z pomocą najczęściej przybywają też dziadkowie, rodzina i przyjaciele. Warto rozważyć, czy chcemy kupić wózek, czy może wolimy chustonoszenie. Należy pamiętać, by jak najlepiej zadbać o zdrowie młodej mamy.

Czytaj całość »

Jak wygląda pomoc doradcy laktacyjnego?

Porady laktacyjne
Pomoc doradcy laktacyjnego w kwestii karmienia piersią jest niezbędna

Karmienie piersią jest najlepszym i najzdrowszym sposobem żywienia niemowlęcia, niestety nie zawsze droga mleczna jest dla mamy łatwa. Warto wtedy poszukać pomocy u doradcy laktacyjnego.

Czytaj całość »

Położna z Poznania

Położna z Poznania
Wsparcie profesjonalistki położnictwa

Okres tuż po porodzie bywa bardzo trudny dla kobiet. Z jednej strony często utrzymuje się ból z nim związany, z drugiej natomiast dziecko wymaga natychmiastowej opieki, a także regularnego przyjmowania pokarmu. Dla kobiet, które rodziły po raz pierwszy, może to być wyzwaniem. Dlatego położna może pomóc w rozwianiu nie tylko wątpliwości, ale też w udzieleniu praktycznych rad. Pani Natalia Antonić świadczy swoje usługi od wielu lat. Położna po porodzie bardzo pomaga nie tylko matce, ale też niemowlęciu, które musi zaaklimatyzować się w zupełnie nowych warunkach. Wizyty położnej, których Pani Antonić udziela w Poznaniu dotyczą wielu sfer, związanych ze wczesnym macierzyństwem. Porady laktacyjne ułatwiają codzienne karmienie.

Czytaj całość »

Co warto wiedzieć o cateringu dietetycznym?

Catering dietetyczny
Zdrowe i smaczne dania z cateringu – to jest możliwe

Catering dietetyczny w ostatnim czasie stał się bardzo popularnym sposobem żywienia. Sięgają po niego nie tylko te osoby, które pragną schudnąć, ale także wszyscy ci, którzy chcą zacząć prowadzić zdrowy styl życia.

Czytaj całość »

Czy wizyta położnej po porodzie jest potrzebna?

Lampa do fototerapii noworodków
Wizyty położnej dla młodej mamy są dla niej wielkim wsparcie

Czas poporodowy to wyjątkowe chwile, często jednak młodzi mama i tata, mogą odczuwać niepewność podczas opieki nad noworodkiem. To nic dziwnego, wcześniej nabytą teorię trzeba w tej chwili przekształcić w praktykę i zająć się delikatnym maleństwem. Należy pamiętać, że w pierwszych chwilach rodzice nie są pozostawieni sami. To moment, kiedy należy powiadomić swoją położną, aby rozpoczęła wizyty patronażowe w domu.

Czytaj całość »

Lekarze leczą w przychodni

Dobry lekarz z Wójcina
W Ośrodku Zdrowia uzyskasz pomoc medyczną w każdym przypadku

Przychodnia lekarska w Wójcinie, Ośrodek Zdrowia, oferuje usługi wysokiej jakości. W przychodni przyjmuje lekarz z kilkoma specjalizacjami. Oferuje pomoc w wielu sytuacjach, a każdy pacjent dostaje pomoc lekarską dobrej jakości. W skład usług pełnionych w Ośrodku Zdrowia wchodzą m.in.: badania podstawowe, badania EKG i USG, szczepienia oraz drobne zabiegi chirurgiczne. Przychodnia otwarta jest przez pięć dni w tygodniu, oferowane są także wizyty domowe do osób bardzo schorowanych. Można spokojnie zarejestrować się rano, przyjść do lekarza i skontrolować własny stan zdrowia. Profilaktyka jest także zapewniana przez lekarza – lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć. 

Czytaj całość »

W czym pomoże nam położna?

Położna po porodzie
Prawdziwa położna służy pomocą w każdym okresie ciąży

Istnieje kilka rodzajów położnych o różnych kwalifikacjach, ale wszystkie są doświadczone i dobrze zorientowane w opiece nad kobietami w ciąży i po porodzie, a także w opiece nad noworodkiem. Jeśli masz pytania dotyczące swojego zdrowia lub zdrowia dziecka, położna jest znacznie lepiej przygotowana do udzielenia odpowiedzi niż wyszukiwarka internetowa.

Czytaj całość »