Geometria kół: dlaczego jest taka ważna?

Geometria kół - usługa warsztatów samochodowych
Zadbaj o ustawienie kół w swoim samochodzie

Terminem, który bez wątpienia powinien znać każdy kierowca jest geometria kół. To pojęcie, które obejmuje kilka parametrów ustawienia kół w każdym samochodzie. Zalicza się do nich między innymi zbieżność opon. Niezależnie od tego jakim autem się poruszamy i jak często podróżujemy geometria kół powinna być ustawiona należycie. Wpływa bowiem na komfort jazdy, wydatki, które trzeba ponieść, a także poziom bezpieczeństwa.

Dobrze ustawiona geometria kół to pewność, że samochód będzie poruszał się prawidłowo. Nic nie będzie go ściągać w którąkolwiek ze stron. To także brak ryzyka szybszego i nierównomiernego zużywania się bieżnika. Warto pamiętać, że źle ustawiona geometria kół wiąże się ze wzrostem ilości spalanego paliwa. Oznacza to, że na tej samej trasie samochód spali więcej niż wówczas, gdy geometria kół będzie prawidłowa.

Bez wątpienia na ustawieniu geometrii kół nie powinien oszczędzać żaden kierowca. Ma ona bowiem za duży wpływ na przebieg jazdy.

W Poznaniu prawdziwymi fachowcami od ustawiania geometrii kół oraz przeglądu przed zakupem samochodów używanych są mechanicy z serwisu Volvo Auto Serwis Loga – https://serwisvolvo.pl/

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz