Teatr – prawdziwa sztuka dla sztuki!

Uwielbiany miejski teatr
W dobrym teatrze znajdziesz najlepsze i najbardziej poważane sztuki

Teatr wydawać się może już nieco archaicznym dziełem sztuki. W starożytności cieszył się on sporą popularnością szczególnie wśród Greków. Lubowali się oni w dostojnych dramatach czy komediach o luźniejszym tonie wydźwięku. Oczywiście obecnie teatr kojarzony jest z zupełnie inną formą, niż to miało miejsce wtedy. Wciąż jednak docenić należy fakt, ile osób jest potrzebnych, by powstał choć jeden spektakl.

Wysiłek wielu, przy powstaniu jednego dzieła

Niesamowity jest fakt, ile ciężkiej pracy wymaga stworzenie jednej sztuki. Ile poszczególnych osób wkłada w przygotowanie jej, masę ciężkiej pracy. Na wspólny sukces składają się, chociażby takie osoby jak scenarzysta, aktorzy, dźwiękowcy, makijażyści czy kostiumolodzy. Bez ich zaangażowania oraz zgranej współpracy, nie moglibyśmy cieszyć się żadnym teatrem. A przecież co roku powstają kolejne fascynujące opowieści, które zabierają widza w odległe miejsca lub zamierzchłe czasy.

Być może nieczęsto się nad tym zastanawiamy, ale warto czasami poświęcić chwilę, by zapoznać się z listą osób, które brały udział w powstaniu oglądanego przez nas spektaklu. Nawet na stronie Teatru Wielkiego z Poznania można znaleźć wiele ciekawych informacji o sztukach, które są aktualnie wystawiane oraz o informacyjne edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz