Zalety i wady wentylacji grawitacyjnej

Wentylacja grawitacyjna
Wentylacja grawitacyjna to pierwotny rodzaj wentylacji w budynkach

Wentylacja grawitacyjna jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów wentylacji. Wielu właścicieli domów decyduje się właśnie na nią. Zobaczmy, jakie są jej zarówno zalety, jak i wady.

Największym atutem wentylacji grawitacyjnej jest niski koszt związany z jej wykonaniem. To właśnie ta cecha przekonuje wiele osób do zastosowania w swoim domu wentylacji grawitacyjnej. Decydując się na nią, nie trzeba również obawiać się kosztów eksploatacyjnych – ich po prostu nie ma. Do tego dochodzi brak awarii, a także urządzeń mechanicznych, które pobierają prąd.

Za jedną z największych wad wentylacji grawitacyjnej uważa się brak możliwości kontroli procesu wymiany powietrza. Może to powodować pewien dyskomfort. Wentylacja grawitacyjna dość słabo sprawdza się w sezonie letnim. W efekcie bardzo często trzeba otwierać okna, co w przypadku wysokich temperatur na zewnątrz prowadzi do mocnego nagrzewania się wnętrza domu.

Pracownicy firmy Electro Clim ze Szczecina doradzą w wyborze najlepszego systemu wentylacji mechanicznej do każdego domu i na każdą kieszeń – https://electro-clim.com.pl/wentylacja

Gosowanie!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz